SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00W naszej szkole ruszyła kolejna edycja Programu Edukacji Antynikotynowej Nie pal przy mnie, proszę nadzorowanym przez Państwową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Tychach.

Program realizowany jest przez szkolnego realizatora programu - pedagoga szkolnego Panią Mirosławę Uszok, pielęgniarkę Panią Stanisławę Mikołajczyk oraz wychowawczynię kl. I Panią Beatę Chrobok.

Pierwsze zajęcia miały charakter warsztatowy. Na początku zajęć były zabawy polegające na integracji grupy. Potem ustalono zasady pracy z grupą i wspólnie ustalono "co to jest zdrowie?" Dzieci stwierdziły, że:
"Zdrowym się jest, gdy nie pali się papierosów" (Marysia)
"Zdrowie jest wtedy, kiedy jemy dużo owoców i warzyw" (Alicja)
"Zdrowym się jest wtedy, gdy nie je się dużo słodyczy i organizm dobrze pracuje" (Marysia)
"Zdrowie jest wtedy, gdy nie ma choroby" (Michał J.)
"Zdrowie jest wtedy, gdy organizm jest zdrowy" (Piotr)
"Zdrowie to nasze życie" (Tomek)
"Zdrowie to to, czym my jesteśmy" (Hania)
Po tej "burzy mózgów" uczniowie zapoznali się z wiewiórką Wiki, która będzie im towarzyszyć na zajęciach. Na zakończenie spotkania wykonano ćwiczenia oddechowe. Uczniowie kl. I uczęszczający na zajęcia świetlicowe pod kierunkiem Pani Izabeli Kościelny wykonali gazetkę, na której przedstawili swoje prace.

Mirosława Uszok

 

 

 

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com