SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00W naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia nawiązujące do 25. rocznicy wydarzeń 1989 roku.

Wychowawczynie kl. I i II przedstawiły uczniom główne wydarzenia z 1989 roku. Następnie dzieci wysłuchały bajek (audiobooków) czytanych przez Ewę Kuryło i Krzysztofa Kowalewskiego: „O Krysi, co przy powielaczu pracowała” oraz „O Jasiu, co się uczyć nie chciał”. Zajęcia zakończyły się kolorowaniem postaci Lecha Wałęsy – pierwszego przewodniczącego Solidarności.

Klasa IV na pierwszych zajęciach została wprowadzona w tematykę obrad Okrągłego Stołu i wyborów 1989 r. Na kolejnych zajęciach uczniowie zaprezentowali referaty oraz rozmowy, które przeprowadzili z rodzicami i dziadkami na temat ich wspomnień z wydarzeń 1989 roku. Uczniowie rozmawiali pod kierunkiem wychowawcy o wpływie wydarzeń sprzed 25 lat na obecne warunki życia samych uczniów.

Uczniowie klasy V podczas lekcji wolności podzielili się wspomnieniami swoich rodziców i dziadków z dnia 4 czerwca 1989 roku. Sylwia Hycz i Zuzanna Paszyna przygotowały również niewielki plakat. Na zakończenie uczniowie obejrzeli dwa krótkie filmy dokumentalne z tamtego  okresu.

Klasa VI również włączyła się w akcję „Lekcja wolności 1989-2014”. Uczniowie przygotowali plakaty, prace fotograficzne oraz referaty nawiązujące do 25 rocznicy obrad Okrągłego Stołu i wyborów parlamentarnych. Prace uczniów zostały docenione i umieszczone na gazetce szkolnej, którą przygotowała pani Mirosława Uszok.

Anna Kozyra

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com