SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00W tym roku hasłem przewodnim XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (1-8 czerwca 2014 r.) jest „Czytanie – mądra rzecz!”

Klasa II bierze udział w programie „Czytające szkoły” w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom. Wychowawca klasy stara się codziennie przez 15 minut czytać uczniom dla przyjemności. W tym roku szkolnym uczniowie kl. II wysłuchali w ten sposób 9 książek. Były to:
„Lotta z ulicy Awanturników” A. Lindgren
„Dzieci z ulicy Awanturników” A. Lindgren
„Gelsomino w kraju kłamczuchów” G. Rodari
„Nowe przygody Mikołajka” R. Goscinny, J.-J. Sempe
„Mateuszek” E. Lindo
„Hania Humorek zostaje gwiazdą” M. McDonald
„Ciumkowe historie w tym jedna smutna” P. Beręsewicz
„Koszmarna księga koszmarnego Karolka” F. Simon
„Detektyw pozytywka” G. Kasdepke

Uczniowie, zachęceni przez nauczyciela, wypożyczali kolejne części „Mateuszka”, „Hani Humorek”, „Koszmarnego Karolka”, czy inne książki. Dzięki rozbudzeniu potrzeby czytania, dzieci z kl. II są najbardziej aktywnymi czytelnikami w bibliotece szkolnej.

6 czerwca, w ramach XIII Tygodnia Czytania Dzieciom, książkę „Detektyw Pozytywka” czytała dzieciom bibliotekarka – Pani Halina Lisowska. Na koniec tego miłego spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek, a Pani Halina pogratulowała wysokiego poziomu czytelnictwa i zachęciła do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej w kolejnych latach.

Czytaj dziecku 20 minut dziennie - CODZIENNIE!

Anna Kozyra

 

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com