SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.009.06.2014 r. kl. IV pojechała na upragnioną wycieczkę. Celem wyjazdu było zwiedzenie zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

Uczniowie zapoznali się z historią kopalni w muzeum mieszczącym się na piętrze. Pani przewodnik przybliżyła zebranym historię powstania miasta oraz kopalni i pracę górników. Jej słowa zostały wzbogacone prezentacją multimedialną. Na zakończenie zobaczyliśmy film, który był podsumowaniem wszystkich przekazanych informacji. Kolejnym punktem było zwiedzanie kopalni. Windą, w kaskach na głowie, zjechaliśmy pod ziemię. Doszliśmy do łódek i płynęliśmy 10 minut zalanym chodnikiem. Następnie zobaczyliśmy miejsca pracy górników. Z ciemności wyłonił się Skarbnik, który opowiadał legendy związane z kopalnią. Po 2 godzinach wyjechaliśmy na powierzchnię.

Na dole było chłodno, więc każdy usiadł w słonecznym miejscu. Po posiłku podziwialiśmy zabytkowe parowozy zgromadzone obok kopalni. Muzeum na wolnym powietrzu było również atrakcją, ponieważ każdy mógł zobaczyć, dotknąć i usiąść na "dużych maszynach".

Do Wisły Wielkiej wróciliśmy około godz. 16.00. Wycieczka była wspaniała. Zachęcamy wszystkich do zwiedzenia tej kopalni.

Halina Lisowska

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com