SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00Zapraszamy na fotorelację z pobytu uczniów kl. III na Zielonej Szkole w Świnoujściu w dniach 25.05. - 7.06.2014 r.

W wyjeździe wzięło udział 20 uczniów. Podczas pobytu uczniowie brali udział w grach i zabawach przygotowanych w plenerze. Dzieci uczestniczyły w pieszych wycieczkach, spacerach brzegiem morza, w grach i zabawach ruchowych na plaży. Uczniowie poznawali historię Świnoujścia w czasie wycieczki kolejką po mieście. Odwiedzali ciekawe miejsca: Muzeum Rybołówstwa, Muzeum Przyrody Wolińskiego Parku Narodowego, punkt widokowy „Zielonka” gdzie obserwowano krajobrazy wyspy Wolin, Jeziorko Turkusowe i Fort Zachodni wraz z podziemnym miastem, w którym zobaczyli pamiątki po II Wojnie Światowej (mundury żołnierzy, amunicję, dokumenty i zdjęcia) oraz Fort Anioła. Wielokrotnie uczestniczyli w przeprawach promowych promem "Karsibór" i "Bielik". Zwiedzili Muzeum Figur Woskowych, Aleję Gwiazd w Międzyzdrojach, obejrzeli film o kosmosie w tamtejszym Planetarium. Rozwijali zainteresowania artystyczne i zdolności twórcze biorąc udział w konkursach piosenki i tańca, prac plastycznych, rysunku oraz rzeźby w piasku. Uczniowie poznawali specyfikę lasu nadmorskiego i jego znaczenie. Spacerowali alejkami Parku Zdrojowego. Obserwowali ujście rzeki Świny do morza w czasie rejsu statkiem „Chateaubriand” oraz zwierzęta zamieszkujące wyspy, na których położone jest Świnoujście. Płynęli statkiem pirackim po morzu. Odwiedzili „Wyspę skarbów”, na której posługując się mapą szukali ukrytej szkatułki ze skarbem, a następnie korzystali z wielu ciekawych atrakcji przygotowanych przez właścicieli wyspy. Ponadto zwiedzili miejscową bibliotekę, w której podziwiali wystawę pt.”Światłem malowane” i kupowali ciekawe książki za symboliczną złotówkę.

Joanna Janik-Zemczak

Galeria 1

 

Galeria 2

 

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com