SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.0020 października 2014 r. uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Spotkanie prowadzili st. asp. Wojciech Szymura oraz asp. Krzysztof Biela. Najmłodsi uczniowie mieli okazję porozmawiać z policjantem o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę. Nasz Gość zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą czyhać na dziecko na drodze, omówił sposoby unikania lub pokonywania ich. Pan policjant uczulił także uczniów, że mogą samodzielnie jeździć na rowerze tylko wtedy, kiedy mają już kartę rowerową. Ponadto podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Przypomniał także numer alarmowy 112, pod który należy zadzwonić w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Zwrócił uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą wynikać z kontaktów z obcymi osobami. Dzieci odpowiadały na zadawane pytania, wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały liczne przykłady niewłaściwego zachowania się. Na koniec spotkania pan policjant pozwolił uczniom klas I-III usiąść w wozie policyjnym, co wywołało ogromną radość wśród najmłodszych. Dzieci miały okazję obserwować światła policyjne i wysłuchać syreny w radiowozie.
Serdecznie dziękujemy panom policjantom za spotkanie!

Anna Kozyra

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com