SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00Szkoła Podstawowa nr 14 w Wiśle Wielkiej po raz pierwszy przystąpiła do programu eTwinning, w ramach którego realizuje projekt „Me and My School”.

W projekcie „Me and My School”, oprócz naszej szkoły, bierze udział szkoła z Hiszpanii, Włoch i Polski. Naszą szkołę reprezentują uczniowie kl. VI i wybrani uczniowie kl. V. Uczniowie realizują następujące zadania: przedstawiają się, wykonują logo projektu, porównują swoją szkołę z innymi biorącymi udział w projekcie, prezentują swoją wymarzoną szkołę, podsumowują projekt. Wszystkie wypracowane materiały umieszczane są na roboczej platformie TwinSpace przeznaczonej do współpracy.

Certyfikat eTwinningzobacz.
Strona projektuzobacz.

Program eTwinning to współpraca szkół i przedszkoli w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych. Oferuje wsparcie i narzędzia, dzięki którym uczniowie i nauczyciele mogą z inną szkołą europejską w prosty sposób realizować projekty edukacyjne z różnych dziedzin zgodnie z programem nauczania. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami.

Trzy najważniejsze cechy projektów eTwinning:
- wykorzystywanie komputera, Internetu, oprogramowania do realizacji projektu;
- języki obce są konieczne do bezpośredniej komunikacji ze szkołą partnerską;
- temat projektu jest związany z podstawą programową kilku dowolnych przedmiotów nauczanych w szkole, a nauka realizowana jest atrakcyjną metodą projektu edukacyjnego.

Korzyści dla uczniów:
- rozwój kompetencji informatycznych i językowych;
- umiejętność pracy zespołowej;
- postawa otwartości i tolerancji, wielokulturowość.

Koordynatorki projektu:

Anna Kozyra

Jolanta Kałamała

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com