SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.005 listopada odbył się w naszej szkole I Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „W krainie baśni i bajek” dla kl. II-III. Tematem przewodnim tego konkursu był „Baśniowy świat H. Ch. Andersena”.

Inicjatorkami konkursu były panie Izabela Kościelny oraz Anna Kozyra. Do konkursu zgłosiło się 9 drużyn z: SP nr 1 w Pszczynie, SP nr 3 w Pszczynie, SP nr 4 w Pszczynie, SP nr 7 w Ćwiklicach, SP nr 11 w Porębie, SP nr 12 w Studzionce, SP nr 14 w Wiśle Wielkiej, SP nr 16 w Studzienicach oraz SP nr 18 w Pszczynie. Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I – wcześniejsze wykonanie pracy plastycznej dotyczącej baśni „Mała syrenka”, II – rozwiązywanie zadań konkursowych dotyczących baśni H. Ch. Andersena „Coś”, „Latający kufer”, „Mała syrenka”, „Wszystko na swoim miejscu”.

Zmagania drużyn obserwowała i oceniała komisja w składzie: pani Bożena Kania – przewodnicząca, pani Katarzyna Dudek i pani Aleksandra Sobańska.
Drużyny rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały z jakiej baśni pochodzą cytaty, układały puzzle, decydowały o kolejności baśniowych wydarzeń, czy też na podstawie obejrzanej prezentacji o Andersenie uzupełniały zdania. W czasie rozwiązywania zadań uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością treści utworów, ale także zdolnością kojarzenia, szybkiego reagowania, myślenia i spostrzegawczości.

Po sprawdzeniu zadań konkursowych, po ocenie prac plastycznych oraz po emocjonującej dogrywce, komisja przyznała następujące nagrody:
I miejsceSzkoła Podstawowa nr 4 w Pszczynie (Zofia Mazurek, Nikodem Knapik – opiekun B. Banach),
II miejsceSzkoła Podstawowa nr 14 w Wiśle Wielkiej (Zuzanna Nocoń, Julia Bobiec – opiekun B. Chrobok),
III miejsceSzkoła Podstawowa nr 3 w Pszczynie (Zofia Przemyk, Martyna Machoń – opiekunowie I. Jankowska, A. Biały, H. Giez).

Należy nadmienić, że konkurs stał na wysokim poziomie. Gratulujemy zwycięskim drużynom oraz pozostałym uczestnikom dużego zasobu wiadomości.

Organizatorki konkursu składają podziękowania Spółdzielni Uczniowskiej „Jutrzenka” za wsparcie finansowe w organizacji konkursu.

Izabela Kościelny

Anna Kozyra

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com