SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00Dnia 4 listopada uczniowie naszej szkoły mogli po raz kolejny wziąć udział w lekcji umuzykalniającej zorganizowanej przez Agencję Muzyczną „Kontra”, której założycielem jest pan Dariusz Wantuch (członek zespołu Avocado – finalista programu X-Factor).

Tegoroczne spotkanie było kontynuacją tematu „Instrumenty strunowe szarpane”, podczas którego dzieci mogły zapoznać się z budową i brzmieniem mniej znanych instrumentów tj.: ukulele, bałałajka, czy gitara dobro. Uczniowie przenieśli się w muzyczną podróż w czasie dzięki łukowi berimbau, a także w podróż przez kontynenty od Rosji po Hawaje. Wspólny śpiew i muzykowanie na instrumentach pozwoliło uczestnikom tej lekcji świetnie się bawić. Tego typu spotkania są alternatywą do programów muzycznych o wątpliwej wartości edukacyjnej, którymi dzieci zasypywane są przez media. Dzięki takim lekcjom wzrasta ich świadomość muzyczna i  poczucie dobrego smaku, stają się bardziej wrażliwe na dźwięki otaczającego je świata.

Katarzyna Dudek


Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com