SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00Dzieci uczęszczające na zajęcia POPP miały okazję podczas ferii zimowych wyjechać do miejscowości Koziegłowy leżącej w kotlinie krakowsko-częstochowskiej, niedaleko jeziora Poraj. 

W tej małej miejscowości znajduje się niezwykła i pełna magicznego klimatu pracownia artystyczna – Osikowa Dolina. Towarzyszyły nam również dzieci z innych szkół, które chodzą na zajęcia POPP.  Wyjechaliśmy bardzo wcześnie, żeby wszystkich „zgarnąć” spod szkół i ruszyliśmy w podróż ponad 80 km. Po dotarciu na miejsce zostaliśmy ciepło przyjęci przez właściciela i jego pomocników. Pan Roman opowiedział historię powstania Osikowej Doliny i poczęstował słodkimi, „pełnymi miłości” ciasteczkami wypiekanymi na miejscu. Pozwoliło nam to wczuć się w walentynkowy klimat, bo taki był cel naszej wizyty – ekologiczne, walentynkowe warsztaty twórcze. Po zapoznaniu się z planem warsztatów i ich regulaminem dzieci zajęły miejsca w dwóch dużych pracowniach i pod okiem opiekunek i instruktorek zaczęły tworzyć ozdoby z wiórków z drzewa osikowego. Najpierw czerwone serce dla ukochanej osoby, a po przerwie śniadaniowej kolorowe kwiaty dla najbliższej naszemu sercu. W kolejnym etapie naszego pobytu każde dziecko miało okazję obserwować jak hebluje się drzewo osikowe i samemu (z niewielką pomocą) zheblować kilka dość okazałych wiórów, które zabrały do domu razem ze swoimi ozdobami. Zachwyceni bajkową atmosferą tego miejsca obiecaliśmy, że postaramy się wrócić niedługo. Podziękowaliśmy za możliwość poznania niezwykłej historii tego miejsca i uczestniczenia choć przez chwilę w dalszej jej tworzeniu.

Bożena Kania

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com