SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00W dniu 3. marca 2015 r. grono czytelników, którzy mogą korzystać ze szkolnej biblioteki, powiększyło się o 27 uczniów z klas Ia i Ib.

W ten uroczysty dla dzieci dzień, przybył do nich gość - książka, która opowiedziała o tym, jak należy o nią dbać i jakie korzyści niesie ze sobą czytanie. Pierwszaki nauczyły się również piosenki zat.: „Książka z biblioteki", rozwiązywały zagadki i poprawiały źle zapisane tytuły znanych bajek i wierszyków. Pod koniec spotkania uczniowie, w obecności swoich wychowawców, bibliotekarza i prowadzących spotkanie uczennic z klasy VI, złożyli ślubowanie, którym potwierdzili, że mogą zostać dobrymi czytelnikami. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy pasowania na czytelnika, a także listy dla rodziców o korzyściach jakie płyną ze wspólnego czytania. Po zakończonym „spotkaniu z książką” uczniowie zostali zaproszeni do biblioteki, gdzie dowiedzieli się, w jaki sposób należy zachowywać się podczas wypożyczania książek. Dzieci chętnie oglądały i wypożyczały swoje pierwsze książki. Życzymy im, żeby ich zainteresowania czytelnicze nie słabły, ponieważ „książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji”.

Katarzyna Dudek

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com