SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest organizowanie uroczystych spotkań z seniorami, naszymi niepełnosprawnymi przyjaciółmi z WTZ w Pszczynie oraz rodzicami.

Tak też było i w tym roku - w dniach 20.01.-22.01. odbyły się wielkie uroczystości, podczas których przedstawialiśmy Jasełka. Z dumą możemy stwierdzić, że nasz występ z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością.

Nasi dziadkowie zaszczycili nas swoją obecnością 20.01.2016 r. tak, że sala gimnastyczna wypełniona była aż po brzegi.

Dziękujemy panu P. Lisowskiemu za udostępnienie zdjęć.

Galeria 1 - tutaj

Galeria 2 - tutaj

Podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Pszczynie również przyjechali do nas 21.01.2016 r. w pełnym składzie wraz z wychowawcami i panem dyrektorem Piotrem Kowalskim.

Galeria zdjęć - tutaj

Mieliśmy też zaszczyt gościć ks. proboszcza Romana Duży, sołtysa Wisły Wielkiej pana Piotra Rabaszowskiego oraz przedstawicieli naszych lokalnych organizacji.

W ostatnim dniu występów - 22.01.2016 r. - licznie przybyli do szkoły rodzice oraz mieszkańcy naszej miejscowości i nie tylko. Tak liczna widownia napawała nas wielką radością i chlubą. Myślą przewodnią tegorocznych Jasełek było powiedzenie "Tam, gdzie dobro wygrywa w ludzkim sercu, tam rodzi się miłość". W tym roku na scenie pojawił się wehikuł czasu, który przenosił nas do różnych epok, abyśmy mogli zobaczyć jak ludzie na różne sposoby doświadczali Boga i przyjmowali prawdę o Bożym Narodzeniu. W tegorocznych Jasełkach posłużono się także odrobiną fantazji, ponieważ zamiast pasterzy zobaczyliśmy agentów zapewniających Jezusowi bezpieczeństwo, a w miejscu Trzech Mędrców stanęli trzej biznesmeni, odkrywający, że dobra materialne są złudne, a prawdziwym bogactwem jest wiara w Syna Bożego. Nasi najmniejsi aktorzy - przedszkolacy - w tym roku odegrali rolę piratów, którzy odnaleźli drogę do Jezusa i przyszli Mu się pokłonić. Na zakończenie na scenie pojawił się też papież, który zapewniał, że Jezus przyszedł do wszystkich ludzi, zarówno dobrych jak i złych, a Matka Jezusa jest także i naszą Matką. W tym roku nauczyciele szkoły i przedszkola przygotowali niespodziankę i zaśpiewali naszym miłym gościom piosenkę P. Rubika "Śnieg i ty".

Dziękujemy Panu P. Kubicy za udostępnienie zdjęć.

Galeria zdjęć - tutaj

Reżyserem całego przedsięwzięcia była pani Barbara Uszok, nad oprawą muzyczną czuwała pani Katarzyna Dudek, tańce przygotowały wychowawczynie klas I-III oraz wychowawczynie grup przedszkolnych i zerówki. Bajkę przygotowała pani Beata Chrobok. Wszyscy nauczyciele jak i pracownicy szkoły zaangażowani byli w przygotowanie poczęstunku dla seniorów i niepełnosprawnych.

Jesteśmy wdzięczni rodzicom za upieczenie pysznych ciast i piękne stroje dla aktorów. Dziękujemy Radzie Rodziców, Radzie Sołeckiej, panu sołtysowi, dyrekcji WTZ z Pszczyny za "słodkie" prezenty.

Barbara Uszok

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com