SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.0010.03.2016 r. klasy Ia i Ib wzięły udział w wycieczce do Pszczyny. Celem wyjazdu było zwiedzanie Stajni Książęcych i Muzeum Zamkowego.

Zanim uczniowie przeszli do stajni, mieli możliwość zrobienia grupowych zdjęć przed zamkiem. W Stajniach Książęcych zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia efektów pracy konserwatorów sztuki. Następnie uczniowie udali się do biblioteki multimedialnej, gdzie oglądali archiwalne zdjęcia. W wozowni dzieci obejrzały karety paradne króla Jana III Sobieskiego, a w stajniach zabytkowe pojazdy konne i ekspozycję poświęconą lasom pszczyńskim „Na łów, na łów, towarzyszu mój!”. Zaprezentowana została tu broń myśliwska, trofea i archiwalne fotografie. Jednak największe emocje, szczególnie wśród chłopców, wzbudziła wystawa „Od automobilu do samochodu”, gdzie zaprezentowane zostały samochody z lat 30. XX wieku.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Pszczynie. Uczniowie podziwiali wspaniałe wnętrza - komnaty, salony, galerie, bibliotekę, schody paradne, westybul, czy salę lustrzaną. Uczniowie z wielką uwagą wysłuchali pani przewodniczki, która oprowadzała nas także po zbrojowni znajdującej się w piwnicach zamku. Uczniowie oglądali karabiny, strzelby, pistolety, miecze katowskie, czy zbroje rycerskie.
Dzieciom na długo pozostaną w pamięci ciekawe opowieści pani przewodnik, czy wspaniałe zabytkowe wnętrza.

Anna Kozyra

Agnieszka Marcinkowska

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com