ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY

W WIŚLE WIELKIEJ

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.007. czerwca 2016 r. klasy Ia, Ib oraz grupa „0” były na wycieczce w Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Na początku zwiedzania dzieci obejrzały film „Chleb”, który opowiadał o historii chleba, jego pochodzeniu i tradycjach z nim związanych. Przedstawiał także proces produkcji chleba. Następnie uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach z ciastem – samodzielnie formowali plecionki. Dalszym punktem programu było zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, który pokazywał eksponaty muzealne i opowiadał o nich. Mieliśmy także okazję wysłuchać prelekcji właściciela muzeum o szacunku do chleba, rodziców i nauczycieli. Dużą frajdę sprawiła dzieciom lekcja w dawnej klasie szkolnej – poznały tam zwyczaje panujące przed laty w szkołach, dawne książki, materiały piśmiennicze, stroje i przybory, a siedząc w drewnianych ławkach mogły pisać rysikiem na kamiennych tabliczkach. Po zwiedzaniu przyszedł w końcu czas na odbiór własnych wypieków i zjedzenie ich :) Nie zabrakło także możliwości zakupu pamiątek tematycznie związanych z muzeum. Wyjazd do Radzionkowa na długo pozostanie w naszej pamięci.

Anna Kozyra

Galeria 1

 

Galeria 2

Realizujemy:

 

 

 

Do wakacji zostało:
2 2
1 1
6 6
dni
1 1
9 9
godzin
5 5
5 5
minut
5 5
3 3
sekund

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com