SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00We wtorek 21 czerwca 2016 r. uczniowie klasy III i IV byli na wycieczce w Wieliczce, gdzie zwiedzili Kopalnię Soli.

W trakcie zwiedzania podziwialiśmy piękne komory, podziemne jeziora, unikalne solne rzeźby wykonane przez rzeźbiarzy lub górników. Przewodnik opowiadał uczniom o historii i tajemnicach kopalni, a także o ciężkiej pracy wielu pokoleń górników. Dzieci podziwiały także maszyny i narzędzia górnicze. Poznały również legendę księżnej Kingi, która przyniosła bogactwo soli na polską ziemię. W zachwyt wprawiła uczniów przepiękna kaplica Św. Kingi ze zdobiącymi ją solnymi dziełami sztuki oraz kompozycja Chopina, która towarzyszyła świetlnemu spektaklowi nad brzegiem jednego z solankowych jezior. Wszyscy uczniowie z wielkim skupieniem słuchali pana przewodnika i zadawali ciekawe pytania. Wycieczka pozostanie na długo w ich pamięci.

Anna Kozyra

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com