SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.004 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Czytelniczo-Plastyczny „W krainie baśni i bajek” dla kl. II-III. Tematem przewodnim tego konkursu była „Podróż do krainy bajek Charles’a Perraulta”.

Inicjatorkami konkursu były panie Izabela Kościelny, Anna Kozyra i Agnieszka Marcinkowska. Do konkursu zgłosiło się 14 drużyn z: SP nr 1 w Pszczynie, SP nr 2 w Pszczynie, SP nr 3 w Pszczynie, SP nr 7 w Ćwiklicach, SP nr 8 w Rudołtowicach, SP nr 9 w Łące, SP nr 11 w Porębie, SP nr 12 w Studzionce, SP nr 13 w Wiśle Małej, SP nr 14 w Wiśle Wielkiej, SP nr 15 w Jankowicach, SP nr 16 w Studzienicach, SP nr 19 w Brzeźcach oraz drużyna z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Celem konkursu była promocja czytelnictwa wśród dzieci oraz rozwijanie uzdolnień plastycznych.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: I – wcześniejsze wykonanie pracy plastycznej – jednej z wybranych sukni z bajki „Ośla skórka” Ch. Perraulta (suknia barwy pogody, suknia barwy księżyca lub suknia barwy słońca), II – rozwiązywanie zadań konkursowych dotyczących bajek Ch. Perraulta: „Knyps z czubkiem”, „Ośla skórka”, „Paluszek”, „Śpiąca Królewna”, „Wróżki”.

Zmagania drużyn obserwowała i oceniała komisja w składzie: pani Halina Lisowska, pani Jadwiga Michułka i pani Agata Swadźba-Trembla. Drużyny rozwiązywały krzyżówkę, odgadywały z jakiej baśni pochodzą cytaty, układały puzzle, decydowały o kolejności baśniowych wydarzeń, czy też na podstawie obejrzanej prezentacji o Ch. Perrault uzupełniały zdania. W czasie rozwiązywania zadań uczniowie musieli wykazać się nie tylko znajomością treści utworów, ale także zdolnością kojarzenia, szybkiego reagowania, myślenia i spostrzegawczości.

Po sprawdzeniu zadań konkursowych, po ocenie prac plastycznych oraz po dogrywce, komisja przyznała następujące nagrody:
I miejsceSzkoła Podstawowa nr 3 w Pszczynie (Maria Wrzeszcz, Barbara Dajka – opiekun H. Giez),
II miejsceSzkoła Podstawowa nr 9 w Łące (Aleksandra Białas, Katarzyna Pieczka – opiekunowie E. Pinocy, A. Puchałka),
III miejsceSzkoła Podstawowa nr 15 w Jankowicach (Vanessa Adamczyk, Nikola Utrata – opiekunowie K. Dziadek, B. Kuśka).

Konkurs stał na bardzo wysokim poziomie. Gratulujemy zwycięskim drużynom oraz pozostałym uczestnikom dużego zasobu wiadomości!

Organizatorki konkursu składają podziękowania Spółdzielni Uczniowskiej „Jutrzenka” za wsparcie finansowe w organizacji konkursu.

I. Kościelny, A. Kozyra, A. Marcinkowska

Galeria zdjęć - tutaj

Prace plastyczne uczestników konkursu zostały wyeksponowane na korytarzu. Wzbudzają one zachwyt i podziw wszystkich obserwujących.

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com