SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.0014 listopada to Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji uczniowie klasy VI włączyli się w happening, organizowany na pszczyńskim rynku. Jego celem było zwrócenie uwagi na problem związany z zanieczyszczeniem powietrza.

Klasa VI do tego wydarzenia przygotowywała się cały tydzień. Uczniowie wykonali transparenty oraz przebrania symbolizujące szkodliwe skutki smogu, tworzącego się podczas spalania śmieci w naszych domowych piecach. Oprócz tego przygotowana została gazetka na szkolnym korytarzu poświęcona tematyce związanej z wpływem smogu na nasze zdrowie. Uczniowie przygotowali się także do happeningu merytorycznie, wzbogacali swoją wiedzę na temat: "Co to jest smog i skąd się bierze oraz jak oddziałuje na nasz organizm?" Uczestnicy happeningu zwrócili się także do pana burmistrza i starosty z  petycją: "Drogi panie burmistrzu, drogi panie starosto, bardzo prosimy o czyste powietrze w Pszczynie i wokół niej. Chcemy chodzić na spacery, grać i bawić się na dworze, a często nie możemy, bo powietrze jest złe. Jesienią i zimą kaszlemy, bolą nas oczy, drapie coś w gardle. Mama i tata mówią, że to wina smogu...".

Podczas wydarzenia został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. "Jak dbamy o czyste powietrze?", który był skierowany do podopiecznych przedszkoli i szkół podstawowych gminy Pszczyna. Wszystkie prace zostały wystawione w holu Urzędu Miasta, gdzie będzie można je podziwiać do 28 listopada. Wśród nich oglądać możemy również prace naszych uczniów z klasy II b:
• Wiktorii Makuch
• Piotra Żmija
• Mateusz Sojki
Laury Nowrotek (wyróżnienie)
Jakuba Gruszki  (II miejsce w konkursie)

GRATULUJEMY!!! I ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA WYSTAWY!!!

Agnieszka Marcinkowska, Barbara Uszok

Galeria zdjęć - tutaj

Zdjęcia i wideo z portalu pless.pl - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com