SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00„Dzieci z Czarnego Lądu – prawa dziecka i ich przestrzeganie na świecie”- to tematyka kolejnej lekcji bibliotecznej dla uczniów ZSP Wisła Wielka.

14 grudnia 2016 r. odbyło się czwarte z cyklu spotkań z panią Lucyną Jabłeką z Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie. Były to zajęcia  z zakresu edukacji globalnej z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, w których uczestniczyć miały okazję dzieci z  klasy IIa i IIb.

Tym razem tematem spotkania były „Dzieci z Czarnego Lądu – prawa dziecka i ich przestrzeganie na świecie” w oparciu o opowiadanie z książki „Moje prawa, ważna sprawa!” A. Czerwińskiej-Rydel i R. Piątkowskiej. Dwie pisarki, docenione przez krytyków literackich, szanowane przez rodziców, kochane przez dzieci. I temat – jeden z najważniejszych we współczesnym świecie – temat praw dziecka. Lekcja uzmysłowiła dzieciom, jakie są ich prawa, obowiązki i przywileje. O niektórych zapewne wiedziały, niektóre dopiero poznały dzięki tym zajęciom. Ważne, aby zrozumiały. Przedstawiono kolejne reguły znane z Konwencji o Prawach Dziecka. Pani Lucyna tłumaczyła je cierpliwie ustami bohaterów: rodziców, dziadków, znajomych pań z ławeczki w parku.  Było miejsce na powagę, chwilę refleksji, ale i na uśmiech.

Serdecznie dziękujemy pracownikom Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie za możliwość uczestniczenia w cyklu bezpłatnych lekcji bibliotecznych, które odbywały się na terenie naszej szkoły. Każde z zajęć poruszało niezwykle ważne dziś tematy jak: wychowanie do wartości i kształtowanie postaw młodego człowieka.

Agnieszka Marcinkowska

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com