SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00Szkoła Podstawowa nr 14 w Wiśle Wielkiej w I semestrze roku szkolnego 2016/2017 była uczestnikiem projektu edukacyjnego UNICEF – Wszystkie Kolory Świata.

Celami projektu było:
•    kształtowanie wśród dzieci postawy tolerancji i otwartości na inne kultury;
•    przygotowanie laleczek;
•    zebranie podczas zebrań z rodzicami środków na ratowanie życia dzieci w Angoli;
•    kształtowanie wśród młodych ludzi postawy zaangażowania społecznego, propagowanie wrażliwości społecznej.
Na początku przygotowana została gazetka z plakatami i głównymi celami kampanii Wszystkie Kolory Świata oraz szczegółowymi informacjami dotyczącymi tego projektu.
W klasach I-VI zostały przeprowadzone zajęcia edukacyjne. Dzieci podczas zajęć – dzięki filmom i prezentacjom – poznawały fakty o Angoli, jak wygląda tam życie i szkoła oraz jak wygląda edukacja i opieka zdrowotna w tym kraju. Wspólnie zastanawialiśmy się jak możemy pomóc tym dzieciom.
Nasza szkoła po raz pierwszy brała udział w projekcie Wszystkie Kolory Świata. 9 dzieci przygotowało z pomocą rodziców charytatywne laleczki, które były kolorowe oraz estetycznie i starannie wykonane. W dniu 11.01.2017 r. podczas zebrań z rodzicami laleczki zostały zaprezentowane, a rodzice i opiekunowie dzieci przekazywali darowiznę na rzecz dzieci w Angoli dokonując ich zakupu. Dzięki ich wsparciu finansowemu udało się zebrać 160 złotych.
Podsumowując projekt Wszystkie Kolory Świata można powiedzieć, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 14 w Wiśle Wielkiej wykazali się zaangażowaniem w akcję oraz wrażliwością na trudne warunki życia codziennego najmłodszych mieszkańców Afryki.

Anna Kozyra, Barbara Uszok

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com