SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00W tym roku Dzień Kobiet świętowaliśmy w szczególny sposób - nawiązując do tradycji i kultury naszego regionu.

Dzieci po raz kolejny mogły obcować z gwarą śląską tak bliską wielu sercom. Gościliśmy panie z Koła Gospodyń Wiejskich, które wprowadziły dzieci w temat obleczek śląskich. Panie ubrane w tradycyjne stroje śląskie zapoznały uczniów z poszczególnymi elementami garderoby damskiej. Uczniowie klasy IIIa oraz uczeń klasy V Szymon Przemyk zaprezentowali się przed publicznością w zabawnym przedstawieniu pt. „Babski Comber”. Przedstawienie zostało wykonane w gwarze śląskiej. Dzieci mogły również posmakować tradycyjnego śląskiego przysmaku - pajdy chlyba z fetym, który według specjalnego przepisu przygotowały panie kucharki.

Jak co roku uczniowie wzięli także udział w konkursie regionalnym. W tym roku w poszczególnych potyczkach udział wzięły uczennice klas I-VI, a komisja wyłoniła zwyciężczynie w każdej z konkurencji. Dziewczynki zostały ukoronowane i nagrodzone.

By każda dziewczynka w naszej szkole w tym szczególnym dniu poczuła się doceniona, grupa świetlicowa wykonała dla nich pamiątkowe zakładki do książek. Występem muzycznym Kamila Poloka i Tomasza Beera oraz monologiem Wiktorii Pająk zakończyliśmy ten wyjątkowy dzień.

Składamy serdeczne podziękowania dla przedstawicielek Koła Gospodyń Wiejskich oraz pani Jadwidze Michułka z Publicznej Biblioteki w Wiśle Wielkiej za zaangażowanie i pracę w komisji konkursowej. Pragniemy również podziękować za wsparcie naszej inicjatywy nagrodami promującymi region pszczyński przez Referat Promocji Urzędu Miasta Pszczyna oraz  Lokalnej Grupie Działania.

„Cobyście  żyły po leku, rajzowały kaj ino se zapragniecie
 i uśmiechały sie wszyndy i do wszystkich”

Izabela Kościelny
Mirosława Uszok

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com