SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00W środę, 28 lutego, w budynkach Stajni Książęcych Muzeum Zamkowego w Pszczynie, odbył się II Powiatowy Konkurs Wiedzy o Książętach Pszczyńskich "Anhaltowie – Książęta na Pszczyńskim Zamku".

W rywalizacji wzięły udział dwuosobowe drużyny z dziesięciu szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego, które zmierzyły się z testem wiedzy o rodzinie Anhalt-Köthen oraz z czterema zadaniami praktycznymi. Zadania dotyczyły wiedzy o rodzie panującym w latach 1765 – 1846, ich siedzib oraz otoczenia zamku z tamtego okresu. Uczniowie zmierzyli się z zadaniem z tekstem źródłowym. Był to fragment pamiętników Ludwika Anhalta.

Przedstawicielami naszej szkoły w konkursie byli: Julia Bobiec oraz Szymon Przemyk. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą oraz umiejętnościami i ostatecznie zajęli trzecie miejsce na podium. Serdecznie gratulujemy zajęcia tak wysokiego miejsca i pani Sylwii Łuszcz za przygotowanie do konkursu.

Katarzyna Walecka

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com