SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.0030 kwietnia po raz kolejny odbył się w naszej szkole Dzień Regionalny. W tym roku miał szczególny charakter.

W pierwszej części uczniowie klas IV wprowadzili swoich kolegów w tematykę powstań śląskich. W wystąpieniu słowno-muzycznym opowiedzieli o losach Śląska i jego mieszkańców podczas powstań. Następnie szczególny gość Pani Stanisława Pistelok – Sybiraczka - podzieliła się z dziećmi bardzo wzruszającymi wspomnieniami z trudnego okresu dzieciństwa. Pani Stanisława urodziła się i żyła przez 6 lat na zesłaniu. Dzień ten był pełen emocji od łezki wzruszenia po radość i szczery śmiech.

W kolejnych częściach dzieci miały okazję obcować z gwarą i dziedzictwem kultury śląskiej. Humorystyczne teksty i przyśpiewki towarzyszyły nam do końca dnia.

Uczennice klasy IVa przedstawiły inscenizację w gwarze śląskiej "O ryboku i jego przepadzitej babie". Uczniowie klas V-VII rywalizowali w konkurencjach z wiedzy o Wiśle Wielkiej oraz ze znajomości gwary śląskiej. Wszystkich uczestników konkursu nagrodzono. Tradycyjnie cała szkoła mogła częstować się przysmakiem śląskim - chlebem ze smalcem.

Izabela Kościelny

Galeria zdjęć - tutaj

KONKURS PLASTYCZNY „Patriotyzm w  oczach dziecka”

Kształtowanie u dzieci postaw patriotycznych poprzez rozwijanie u dzieci poczucia przynależności społecznej, budzenie świadomości narodowej, poznanie znaczenia słowa Ojczyzna, rozwijanie zainteresowania pięknem polskiej literatury i kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, to cele konkursu plastycznego „Patriotyzm w oczach dziecka”, którego rozstrzygnięcie odbyło się 30 kwietnia. Komisja konkursowa oceniała: oryginalność, walory artystyczne, pomysłowość, zgodność z tematem konkursu.

Wyniki konkursu plastycznego:
kl. I-III
I miejsce: Laura Nowrotek (kl. IIIb)
II miejsce: Judyta Wrożyna (kl. IIIb)
III miejsce: Eryk Tomża (kl. IIIa)
Wyróżnienie:
Monika Nowok (kl. IIIa)
Zuzanna Kopeć (kl. IIIa)
Maria Puchałka (kl. IIIa)
Adam Jasiński (kl. I)
Julia Nocoń (kl. IIIb)

kl. IV-VII
I miejsce: Małgorzata Kolarczyk (kl. VII)
II miejsce: Sandra Sinka (kl. VII)
III miejsce: Natalia Brudek (kl. VII)
Wyróżnienie:
Małgorzata Kubica (kl. VII)
Patryk Baron (kl. VII)
Marcin Szewczulak (kl. VII)
Łukasz Wilczyński (kl. VI)
Łukasz Piekarczyk (kl. VI)
Julia Schymura (kl. VII)
Praca grupowa – wyróżnienie:
Katarzyna Janosz (kl. VII)
Zofia Bochm (kl. VII)
Martyna Baiger (kl. VII)

Dziękujemy za udział i zaangażowanie w konkursie wszystkim uczestnikom oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród dla zwycięzców.

Katarzyna Lapczyk, Sylwia Błąkała

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com