SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00Sieć sklepów Biedronka ogłosiła konkurs dla klas I-III szkół podstawowych „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania.

Nauczyciele klas I-III otrzymają, do głośnego czytania dzieciom w klasach, ilustrowane opowieści o przygodach Gangu Słodziaków. Następnie wszyscy uczniowie wykonają różnorodne prace:
Klasy I rysują swoje historie (uczniowie rysują indywidualnie),
Klasy II tworzą komiksy (rysunki z elementami tekstów na formacie A3 z wykorzystaniem różnych technik),
Klasy III piszą krótkie historie i je ilustrują (uczniowie wykonują zadania indywidualnie w zależności od pomysłów np. w formie lapbooka. Lapbooki to własnoręcznie wykonane „książki”. Można je rozbudowywać, wzbogacać o puzzle, gry, zagadki, krzyżówki, zdjęcia itd. Jak wykonać lapbooka? Na kanale "You Tube" dostępne są filmiki instruktażowe. Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać hasło: "Jak wykonać lapbooka?")

Prace uczniów mają być wykonane do 5 października (piątek).

10 października przystąpimy do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania połączonego z wystawą  prac. Przyznane zostaną nagrody za najlepsze prace w każdej klasie. Najlepsze prace wezmą ponadto udział w ogólnopolskim konkursie "Szkolne Przygody Gangu Słodziaków".

W konkursie ogólnopolskim nagrodzone zostanie 15 prac, których autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3 000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki - Słodziaki.
Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19.11.2018 r.

Agnieszka Marcinkowska

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com