SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00W czwartek 18.10.2018 r. uczniowie klasy I wzięli udział w warsztatach edukacyjnych „Tropem żubra” w Pokazowej Zagrodzie Żubrów w Pszczynie.

Celem warsztatów było przybliżenie dzieciom zagadnień z zakresu edukacji przyrodniczej, ekologii oraz ochrony środowiska. Dzieci na początku obejrzały ciekawy film 3D o historii żubrów na ziemiach pszczyńskich. Następnie w obiekcie muzealno-edukacyjnym, podczas zajęć przyrodniczych, uczniowie obejrzeli eksponaty, dowiedzieli się wielu ciekawostek o życiu różnych leśnych zwierząt, mogli zobaczyć wnętrze leśniczówki i jej wyposażenie. Podczas spaceru po zagrodzie dzieci miały możliwość poznać żubrzą rodzinę, zobaczyć jej karmienie, ale także poznać inne zwierzęta: muflony, jelenie, sarny, daniele oraz pozostałych mieszkańców obiektu - kaczki krzyżówki, gęsi łabędzionose, łabędzie oraz pawie indyjskie. Z pomostu widokowego uczniowie mogli obserwować zachowania przede wszystkim żubrów. Aby utrwalić uzyskane podczas warsztatów wiadomości dzieci otrzymały zeszyty ćwiczeń „Tropem żubra”.

W dalszej części wycieczki klasa I wraz z opiekunami spacerowała po parku pszczyńskim – mogliśmy podziwiać piękną polską złotą jesień. Zobaczyliśmy pszczyńską kapsułę czasu, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia pod zamkiem oraz przy ławeczce księżnej Daisy. Na koniec udaliśmy się na zasłużony słodki poczęstunek do pączkarni. Kontakt z naturą i niezapomniane wrażenia na pewno zostaną na długo w pamięci uczniów klasy I.

Anna Kozyra

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com