SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.0010 października 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

W tym dniu najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu czytelniczym. Dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania H. Zdzitowieckiej "Przy leśnych paśnikach", który był pretekstem do rozmowy na temat pracy leśniczego i opieki nad zwierzętami zimą. Następnie uczniowie obejrzeli film edukacyjny o zwierzętach żyjących w lesie, rozwiązywali zagadki edukacyjne online i śpiewali piosenki wspólnie z Gangiem Słodziaków. Na koniec każdy z uczniów pokolorował portret jednego ze zwierząt, które żyją w polskich lasach. Spotkanie przyniosło dzieciakom wiele radości, pozytywnych emocji i zabawy :-) :-) :-)

Obchody Dnia Głośnego Czytania były  również okazją do rozstrzygnięcia szkolnego konkursu dla klas 1-3 pt. "Szkolne Przygody Słodziaków". W konkursie uczestniczyło wiele dzieci, prace konkursowe były przepiękne i bardzo pomysłowe. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie. W każdej z klas zostały przyznane nagrody za zajęcie miejsc 1-3. Były to: pamiątkowe dyplomy, maskotki Biedronki oraz książki autorstwa Renaty Piątkowskiej pt. "Gang Słodziaków". Ponadto każdy uczeń, który wykonał pracę konkursową, został nagrodzony zestawem do geometrii i kolorowym zakreślaczem. Wszystkie dzieci, za wytrwałość i czytanie 10 minut codziennie przez 21 dni, zostały nagrodzone zestawem naklejek ze Słodziakami oraz opaską na głowę z bohaterami akcji Biedronki.

Relacja z Dnia Głośnego Czytania w naszej szkole wraz ze zdjęciami prac przesłana została na ogólnopolski konkurs Biedronki dla szkół podstawowych pt. „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. W konkursie nagrodzonych zostanie 15 prac, których autorzy zdobędą wyjątkowe gadżety ze Słodziakami oraz wygrają dofinansowanie dla swojej szkoły na zakup nowego księgozbioru do szkolnej biblioteki w wysokości po 3000 złotych dla każdej placówki. Dodatkowo aż 500 klas otrzyma wyróżnienia i wyjątkowe nagrody dla uczniów: poduszki-Słodziaki. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi 19.11.2018 r.

TRZYMAMY KCIUKI ZA WYGRANĄ!!!

Agnieszka Marcinkowska

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com