SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.0017 października 2018 r. uczniowie klas 1- 3 uczestniczyli w bardzo ciekawych zajęciach prowadzonych przez p. Lucynę Jabłekę - pracownika Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Pszczynie.

Uczniowie klas 1 i 2 wzięli udział w zajęciach z zakresu edukacji czytelniczej pt. "Jak wygląda i działa biblioteka?" Poznali zasady korzystania z biblioteki i przykłady niezwykłych bibliotek na świecie. Uczniowie klasy 3 uczestniczyli w spotkaniu pt. "Każdy nosi w sobie coś wartościowego". W trakcie zajęć dzieci wysłuchały opowiadania Artura Barcisia pt. "Rubinek". Opowieść ta mówi o przeżyciach, doświadczeniach różnorodnych kamieni i kamyków. Ale to tylko przenośnia, bo tak naprawdę opisuje nasze ludzkie odczucia, przemyślenia. Mówi o tym, że warto dać ludziom szansę, aby nas poznali, polubili i docenili. Nie warto kierować się tylko własnymi subiektywnymi odczuciami, bo wtedy łatwo skrzywdzić innych i siebie samego. Opowiadanie stało się pretekstem do rozmowy o różnicach między ludźmi i o tym co nas łączy. Lektura ta dała nam wszystkim wiele do myślenia. Uczniowie wypowiadali się na temat "inności" oraz brali udział w zabawach związanych z tematem lekcji.

Serdecznie dziękujemy Pani Lucynie za kolejne odwiedziny w naszej szkole i bardzo pouczające spotkanie :-)

Agnieszka Marcinkowska

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com