SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00W czwartek 22.11.2018 r. uczniowie kl. I-III udali się na wycieczkę do Mikro Centrum Nauki „Naukotechnika” w Świnnej koło Żywca.

Dzieci wzięły udział w pokazie „Ciekły azot”, który przybliżył magię i tajemnice niskich temperatur. Przeprowadzone doświadczenia wyglądały bardzo efektownie – było dużo „dymu”, wybuchów. Każde chętne dziecko mogło dotknąć bardzo zimnej cieczy i przy okazji zobaczyć jak ciekły azot oddziałuje na otoczenie. Uczniowie zobaczyli jak bananem można przybijać gwoździe oraz jak schłodzona róża zamienia się w strukturę podobną do szkła, a rzucona na ziemię rozbija się na kawałki. Następnie dzieci miały możliwość zwiedzić interaktywną wystawę naukową, której celem była nauka przez zabawę. Na sali znajdowały się stanowiska, na których dzieci samodzielnie wykonywały doświadczenia fizyczne. Nie zabrakło również iluzji optycznych oraz łamigłówek logicznych. W czasie zwiedzania animator wykonał także doświadczenia z gwoździami i odkurzaczem. Na koniec uczniowie wzięli udział w warsztatach geologicznych – poznawali i rozróżniali skały i minerały występujące na naszej planecie. Każdy zobaczył, dotknął, poznał właściwości skał oraz samemu je przykleił do tablicy z zestawem minerałów. 3-godzinny pobyt w Mikro Centrum Nauki dostarczył dzieciom przede wszystkim wiedzy z fizyki i geografii oraz mnóstwo pozytywnych i niezapomnianych emocji.

Anna Kozyra

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com