SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.0029.11.2018 r. razem z młodzieżą z SP 12 w Studzionce uczniowie klasy VII wzięli udział w międzynarodowej akcji pisania listów organizowanej przez Amnesty International, organizację zajmującą się dbaniem o przestrzeganie praw człowieka na świecie.

Jest to akcja polegająca na pisaniu listów w sprawie konkretnych osób prześladowanych za działalność na rzecz przestrzegania praw człowieka w ich państwie. W tym roku pisaliśmy listy w obronie trzech kobiet, mieszkanek Iranu, Wenezueli i Kirgistanu. Każdy uczeń stworzył trzy odezwy do odpowiednich decydentów. Teksty te zostaną przesłane bezpośrednio do osób decydujących o losie bohaterek tegorocznej akcji. W przedsięwzięciu wzięło też udział kilka uczennic z klasy VIII. Młodzież wykazała się empatią i dużą świadomością społeczną. Mamy nadzieję, że akcja ta na stałe zagości w naszym szkolnym kalendarzu.

Agata Szafron

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com