SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.0020. marca uczniowie klasy I zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej.

Zanim jednak to nastąpiło ich starsze koleżanki z klasy VII Julia Bobiec, Karolina Moczała, Michalina Brudek i Martyna Bawaj opowiedziały dzieciom, jak należy zachowywać się w bibliotece, zaprezentowały ciekawe książki napisane dla dzieci, zachęciły do wypożyczania i opowiedziały, jak należy dbać o książki. Uczniowie odgadywali zagadki dotyczące popularnych bajek, poprawiały tytuły znanych baśni i bajek, do których wkradły się błędy. Pierwszoklasiści odwiedzili również szkolną bibliotekę i dowiedzieli się, jak z niej korzystać. Na zakończenie tej uroczystości, nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani na czytelników. Każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładkę oraz kredki. Większość uczniów klasy pierwszej zdecydowała się nawet, aby wypożyczyć pierwszą lekturę i w tym momencie ich radość była największa. Brawo, tak trzymać!!! Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzał w sobie potrzeby czytania oraz poznawania nowych przygód bohaterów książkowych.

Agnieszka Marcinkowska

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com