SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.0013. czerwca 2019 r. klasa I była na wycieczce w Muzeum Chleba w Radzionkowie.

Na początku zwiedzania dzieci obejrzały film „Chleb”, który opowiadał o historii chleba, jego pochodzeniu i tradycjach z nim związanych. Przedstawiał także proces produkcji chleba. Następnie uczniowie wzięli udział w krótkich warsztatach z ciastem – samodzielnie formowali plecionki. Dalszym punktem programu było zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, który pokazywał eksponaty muzealne i opowiadał o nich. Mieliśmy także okazję wysłuchać prelekcji o szacunku do chleba, rodziców i nauczycieli. Dużą frajdę sprawiła dzieciom lekcja w dawnej klasie szkolnej – poznały tam zwyczaje panujące przed laty w szkołach, dawne książki, materiały piśmiennicze, stroje i przybory, a siedząc w drewnianych ławkach mogły pisać rysikiem na kamiennych tabliczkach. Dzieci zobaczyły także na rzeczywistych eksponatach jak rozwijała się historia komputerów. Po zwiedzaniu przyszedł w końcu czas na odbiór własnych wypieków i zjedzenie ich :) Nie zabrakło także możliwości zakupu pamiątek tematycznie związanych z muzeum. Po atrakcjach związanych ze zwiedzaniem dzieci odpoczęły na wolnym powietrzu na placu zabaw. Wyjazd do Radzionkowa na długo pozostanie w naszej pamięci.

Anna Kozyra

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

 Licznik odwiedzin:

monitoring pozycji

Free website templates Joomlashine.com