SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00W naszej szkole 24 października odbyła się dla klas młodszych i starszych żywa lekcja historii.

Tematem zajęć dla klas I-III były dzieje godła polskiego. Prowadzący zajęcia w sposób bardzo zajmujący, angażując do współpracy wielu uczniów, przybliżyli historię i wiedzę na temat naszego symbolu narodowego. Dzieci wysłuchały opowieści o królu Bolesławie Chrobrym, Kazimierzu Wielkim, Władysławie Jagielle i Janie III Sobieskim. Naczelnym założeniem zajęć była ich interaktywność - młodzi odbiorcy odgrywali w nich różnorakie role, dzięki czemu mieli niepowtarzalną okazję włożenia zbroi i strojów historycznych oraz zapoznanie się z orężem różnych epok.

Tematem zajęć dla klas starszych była druga wojna światowa. Prowadzący zajęcia - Bractwo Kerin - zapoznali uczniów z tą trudną tematyką angażując uczniów do odgrywania różnych postaci z tego okresu. Był więc Joachim von Ribbentrop, Wiaczesław Mołotow, żołnierz niemiecki, polski lotnik biorący udział w bitwie o Anglię. Uczniowie wcielili się także w więźniów obozu koncentracyjnego - Witolda Pileckiego i Maksymiliana Kolbego. Młodzież dowiedziała się także, jak ich rówieśnicy walczyli z okupantem. Uczennica jako harcerka z Szarych Szeregów musiała zerwać niemiecką flagę i zawiesić symbol Polski Walczącej. Uczniowie dowiedzieli się także o zbrodni katyńskiej.

Wszystkim bardzo się podobała ta nietypowa lekcja historii i na pewno wiele się z niej dowiedzieli.

Sylwia Łuszcz

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

Wakacje za:
2 2
6 6
6 6
dni
1 1
4 4
godzin
5 5
9 9
minut
1 1
9 9
sekund

Klik dla Maciusia

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

Free website templates Joomlashine.com