SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.001 września uczniowie wrócili do szkół. Wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym wzrasta natężenie ruchu drogowego wokół placówek szkolnych. W związku z tym 9 września naszą szkołę, w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły", odwiedził młodszy aspirant Szymon Czysz z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie.

Pan policjant spotkał się m.in. z pierwszoklasistami, którzy rozpoczęli nowy etap w swoim życiu i przeprowadził zajęcia związane z bezpieczeństwem na ulicy. W czasie spotkania dzieci poznały podstawowe zasady ruchu drogowego, praktycznie ćwiczyły przechodzenie przez ulicę. Zadania wykonywały znakomicie. Pierwszoklasiści chętnie odpowiadali na wszystkie pytania, pochwalili się również znajomością numerów alarmowych. Potem rozmawiali o pracy policji i pomocy w różnych trudnych sytuacjach. Zajęcia bardzo podobały się dzieciom, które zaprosiły swojego gościa na kolejną wizytę w szkole. Jesteśmy pewni, że lekcja przeprowadzona przez pana policjanta wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci i uchroni je przed wypadkami oraz innymi zagrożeniami.

Kolejnym spotkaniem była wizyta w klasie III. Pan policjant zwrócił szczególną uwagę na poruszanie się na rowerze – z zaznaczeniem, że mogą to robić tylko dzieci posiadające kartę rowerową. Uczniowie odegrali z policjantem scenki, kiedy to mogły wykazać się znajomością numeru alarmowego oraz w jaki sposób należy informować o wypadku. Policjant odpowiedział także na wiele pytań i wątpliwości dzieci. Zajęcia te także wzbudziły u uczniów mnóstwo emocji.

Agnieszka Marcinkowska

Anna Kozyra

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

Wakacje za:
2 2
4 4
4 4
dni
1 1
9 9
godzin
1 1
2 2
minut
3 3
0 0
sekund

Klik dla Maciusia

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

Free website templates Joomlashine.com