SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w Zespole Szkolno-Przedszkolnym

w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny:

poniedziałek-piątek 8.00-15.00MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI, to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.

Tego dnia nasza pani bibliotekarka - Marta Skorupka-Wuzik - zabrała uczniów klasy pierwszej w bajkowy świat małej Vashti...
"Vashti jest małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła. Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała, wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała sobie, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni. Otworzyła pudełko z farbkami, i zaczęła swoją przygodę z malowaniem kropek..."

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki? Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 r. wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Opowiadanie z książki “The Dot” stało się inspiracją dla wielu nauczycieli i dzięki temu w 2008 r. powstał “Międzynarodowy Dzień Kropki”. Święto, obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Pomysł obchodzenia międzynarodowego dnia kropki ma na celu pobudzać kreatywność i pomysłowość uczniów oraz zachęcać ich do tworzenia.
Jak widać na załączonych zdjęciach również nasi pierwszoklasiści zainspirowali się historią małej Vashti i uruchomili swoje pokłady kreatywności. Uczniowie obejrzeli film pt. "The Dot - Kropka", pilnie odpowiadali na pytania pani Marty, a następnie stworzyli piękne i twórcze prace.
Życzymy naszym pierwszoklasistom, aby zawsze wierzyli w swoje możliwości, a nauka pobudzała ich do kreatywnego działania.

DZIĘKUJEMY PANI MARCIE ZA WSPANIAŁE ZAJĘCIA.

Agnieszka Marcinkowska

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

 

 

Wakacje za:
2 2
4 4
4 4
dni
1 1
8 8
godzin
0 0
2 2
minut
2 2
0 0
sekund

Klik dla Maciusia

 

 

Certyfikaty:

 

 

 

Free website templates Joomlashine.com