SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESP 

Godziny funkcjonowania świetlicy - od poniedziałku do piątku 6.30-16.30

Regulamin świetlicy szkolnej - pobierz

Świetlica to szczególne miejsce w szkole. Tutaj uczniowie nie tylko odpoczywają, bawią się, ale też podejmują różnorodne formy aktywności poszerzające ich wiedzę, zainteresowania, uzdolnienia i umiejętności. To swoistego rodzaju szkolna pracownia, w której realizuje się funkcję opiekuńczą, wychowawczą i dydaktyczną.
W naszej świetlicy dbamy o wdrażanie uczniów do przestrzegania przyjętych zasad, wyrażania własnych potrzeb i przekonań, staramy się wyrobić w wychowankach umiejętność nawiązywania kontaktów z innymi i zgodnego współżycia w grupie.
Zgodnie z ramowym planem dnia w świetlicy proponujemy naszym podopiecznym aktywny udział w ramach kółek tematycznych:
- kółko plastyczno-manualne
Podczas zajęć wychowankowie mają okazję swobodnie obcować ze sztuką. Świetlica daje czas i przestrzeń by poznać nowe techniki plastyczne. Doznawać i przeżywać ekspresję twórczą na swój własny sposób.
- kółko dekoracyjno-porządkowe
Prace wykonane przez naszych wychowanków eksponowane są na wystawkach dekorujących naszą świetlicę i korytarz szkolny. Świetliczaki wspierają większość imprez szkolnych, wykonując dekoracje, scenografie, dbając o wizualną oprawę uroczystości.  
- kółko gier i zabaw
Planszówki, łamigłówki, gry tematyczne... Każdy może znaleźć coś dla siebie.
- pomoc w odrabianiu zadań domowych.
Obok zajęć w pomieszczeniu świetlicowym, uczniowie uczestniczą w zajęciach na świeżym powietrzu, przy sprzyjającej aurze.
Nauczyciele-wychowawcy świetlicy współpracują z dyrekcją, rodzicami, wychowawcami klas oraz pedagogiem szkolnym, w celu rozwiązywania napotkanych trudności wychowawczych.

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com