SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESP      


Pedagog szkolny i pedagog specjalny współpracują z Poradnią Psychologiczno–Pedagogiczną w Pszczynie, z Ośrodkiem Pomocy Społecznej, z Komendą Powiatową Policji w Pszczynie oraz z nauczycielami, pielęgniarką szkolną, rodzicami. Na bieżąco realizują Szkolny Program Wychowawczo-Profilaktyczny, są koordynatorami Akcji Informacyjno-Edukacyjnej "Wirusoochrona" oraz programu „Bieg po zdrowie”, programu "Smak życia, czyli debata o dopalaczach" organizowanych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Tychach. Ponadto pedagodzy są realizatorami kolejnych edycji „Ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka”. Dzięki inicjatywie pedagogów po raz drugi nasza placówka uczestniczyła w działaniach mających na celu poprawę dobrostanu i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży i otrzymała certyfikat i tytuł Szkoła Myślenia Pozytywnego. Pedagodzy na bieżąco współpracują z psychologiem szkolnym w obszarze minimalizowania skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganiu zaburzeniom zachowania oraz wspólnie z psychologiem inicjują różne formy pomocy w środowisku szkolnym i pozaszkolnym uczniów. Pedagodzy organizują prelekcje uczniów z przedstawicielami Straży Miejskiej i Policji w Pszczynie. Zapraszają także pedagogów i psychologów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej na warsztaty w klasach I-VIII. Pedagodzy są również koordynatorami pomocy psychologiczno-pedagogicznej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wiśle Wielkiej.

Psycholog ma za zadanie:
- rozpoznawanie indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych oraz możliwości psychofizycznych uczniów, planowanie sposobów ich zaspokajania, a także wspieranie mocnych stron uczniów;
- minimalizowanie skutków zaburzeń rozwojowych, zapobieganie zaburzeniom zachowania oraz realizacja różnych form pomocy psychologiczno-pedagogicznej w środowisku szkolnym i pozaszkolnym poszczególnych uczniów;
-  udzielanie wsparcia psychologicznego;
-  realizacja programów edukacyjno-profilaktycznych;
- wspieranie nauczycieli w rozwiązywaniu problemów wychowawczych i dydaktycznych oraz rozwijaniu ich umiejętności wychowawczych w celu zwiększania efektywności pomocy psychologiczno-pedagogicznej dla uczniów;
- współpraca z rodzicami.

Realizujemy:


 

Początek wakacji za:
2 2
5 5
dni
1 1
1 1
godzin
4 4
7 7
minut
1 1
9 9
sekund

 

Certyfikaty:

 

 

 

Free website templates Joomlashine.com