SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESPW ramach lekcji wychowawczej, w klasie VIIIa, realizowaliśmy program wychowawczo - profilaktyczny dotyczący zdrowego żywienia. Uczniowie mieli okazję przygotować jadłospis bogaty w witaminy i składniki odżywcze.

Zajęcia miały na celu również wyrobienie nawyku spożywania 4-5 posiłków dziennie w odpowiednich porach. Budowaliśmy piramidę zdrowia, zwróciliśmy również uwagę na problem z nadwagą i śmieciowym jedzeniem. W ramach praktyki uczniowie klasy VIIIa mogli pochwalić się swoimi kulinarnymi umiejętnościami i wybierać klasowego MasterChefa. Nasi kucharze wykorzystali sprzęt zakupiony w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości. W ruch poszły tarki, deski do krojenia, miski, sztućce, naczynia i opiekacze. Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać ze sprzętów kuchennych i jak w higieniczny sposób przygotowywać potrawy. Po wspólnym gotowaniu przyszła pora na sprzątanie i oczywiście degustację dań. Uczniowie przekonali się jak łatwo przy odrobinie chęci stworzyć coś pysznego i zarazem zdrowego. Komisja oceniła potrawy i wybrała najsmaczniejsze dania. Klasowym MasterChefem zostały Marysia Gołek i Ania Foks.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Jolanta Kałamała

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:

 

Początek wakacji za:
1 1
9 9
8 8
dni
1 1
5 5
godzin
3 3
7 7
minut
3 3
2 2
sekund

 

Certyfikaty:

 

 

 

Free website templates Joomlashine.com