SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESPNasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w akcji informacyjno-edukacyjnej "Wirusoochrona" pod patronatem Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

 

W dniach od 28.10.2022 r. do 07.11.2022 r. w klasach I, II i III odbyły się zajęcia #Lekcja Higieny i #Wirusoochrona. Łącznie w zajęciach wzięło udział 73 uczniów. W czasie lekcji wykorzystano materiały w wersji elektronicznej (plakaty: "Szkoła czystych rąk", "Grypo nie chcemy Cię w naszym domu" oraz ulotki: "Grypa czy przeziębienie?", "Koronawirus. Przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa i higieny") oraz papierowej (plakat "Wirusoochrona", materiały edukacyjne - krzyżówka i kolorowanka). W czasie zajęć poruszono m. in. tematykę taką jak: prawidłowa higiena rąk; podstawowe zasady postępowania w czasie wzrostu zachorowań na choroby zakaźne oraz podczas epidemii koronawirusa; podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna; inne zasady higieniczne (np. dostosowanie ubrania do warunków pogodowych). Na zakończenie zajęć przygotowano zadanie domowe, którego celem było przekazanie zdobytych informacji wśród najbliższych domowników.

Ponadto uczniowie klasy 1 b pod okiem wychowawczyni pani Marleny Kapicy wykonali w grupach model wirusa w powiększeniu. Podczas tych zajęć uczniowie nauczyli się piosenki pt. "Mydło, woda - tak się zaczyna wirusoochrona". Wykonano gazetkę tematyczną pt. "Wirusoochrona" wyeksponowaną na korytarzu szkolnym oraz zamieszczono relację z przeprowadzonej w szkole akcji na stronie internetowej szkoły wraz z dokumentacją fotograficzną.

Bardzo ciekawą propozycją w tym roku szkolnym był pomysł modułu "Szkoła mycia rąk Elli  i Maxa" dla klasy 3. W dniu 04.11.2022 r. uczniowie z klasy 3 zobaczyli podczas 45 minutowego spotkania prezentację, aktywne wypełniali karty ćwiczeń oraz poznali przygody na podstawie książki "Ella i przyjaciele na tropie zarazka". Ponadto po zakończeniu zajęć wręczono uczniom dyplomy ukończenia "Szkoły mycia rąk Elli i Maxa" oraz zakładkę do książki. Otrzymanie dyplomu utwierdziło każdego ucznia w tym, że uczestnictwo w szkole mycia rąk stało się ważnym i niezapomnianym wydarzeniem. Mamy nadzieję, że wszyscy uczniowie zrozumieli jak ważnym krokiem jest prawidłowa codzienna higiena osobista i otoczenia.

Koordynator projektu Mirosława Uszok oraz wychowawcy kl. 1b - Marlena Kapica, kl. 1a - Joanna Janik- Zemczak, Joanna Łazarek, kl. 2 - Anna Kozyra, kl. 3 - Agnieszka Marcinkowska

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com