SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESPNareszcie nadeszła wiosna! We wtorek, 21 marca 2023 r., oficjalnie obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny w naszej szkole.

W klasach pojawiły się wiosenne dekoracje i tematycznie związane z tym świętem tablice, nie zabrakło również strojów w kolorach wiosennych. W tym roku obchody przyjścia wiosny połączyliśmy z obchodami Dnia Kobiet. Chłopcy z klasy 4, 5 i 6 przygotowali na ten dzień wyjątkowe występy artystyczne dedykowane wszystkim Paniom pracującym w szkole, a także koleżankom. Zatańczyli Trojaka, zaśpiewali utwór „Czerwone jabłuszko”, a nawet zanurkowali w pokazie pływania synchronicznego na sucho :) Nasi prowadzący - Boguś Hanusek oraz Bartek Nowok zadbali, aby każda mogła poczuć się wyjątkowo, rozśmieszając do łez. Pomiędzy występami odbył się konkurs na najlepsze przebranie zwiastujące wiosnę, a powołana komisja zdecydowała, że tytuł Pani Wiosny powinna otrzymać Zuzia Pietryja z klasy 7, a tytuł Pana Wiosny - Wojtek Bujok z klasy 5.
Kilka dni wcześniej uczniowie przebywający na świetlicy przygotowali, pod kierownictwem pani Izabeli Kościelny, portrety naszych nauczycielek. Każda z Pań musiała się rozpoznać. Wręczone zostały medale dla uczennic, które w ogłoszonym w naszej szkole plebiscycie, zdobyły najwięcej głosów na „najbardziej uśmiechniętą dziewczynę”. Zwyciężyły Wiktoria Pająk oraz Zuzia Kopeć z klasy 8a.
Na koniec tego dnia pojawił się znany już w naszej szkole Karol Hamburger, który poprowadził Familiadę pomiędzy drużyną nauczycielek, a drużyną uczennic z klas 5-8. Pytania dotyczyły 3 kategorii: męski świat, babskie sprawy oraz wojna międzypokoleniowa. Zabawa zapewniła wiele śmiechu, a zwycięzcami zostały nauczycielki. Ten dzień jeszcze długo będzie przez nas wspominany.

Marta Skorupka-Wuzik

Galeria zdjęć - tutaj

Filmik 1 - tutaj

Filmik 2 - tutaj

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com