SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESPUczennice klasy VII Hanna Szewczulak i Kinga Szuster zajęły I miejsce w Gminnym Konkursie Profilaktycznym - XX Jubileuszowe Spotkania z Profilaktyką - "Wolontariat alternatywą dla uzależnień. Możemy pomagać tak jak księżna Daisy".

Konkurs został zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie w dniu 26.04.2023 r.

Rok 2023 w Pszczynie został ogłoszony Rokiem Księżnej Daisy. W czerwcu 2023 roku obchodzić będziemy odpowiednio 150. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci księżnej Daisy von Pless - najsłynniejszej mieszkanki pszczyńskiego pałacu. Jej rozległa działalność humanitarna i charytatywna z czasów I wojny światowej jest szczególnie godna podkreślenia, a powszechnie wiadomo, że wolontariat to nie tylko pomysł na życie pełne pasji, ale również jest alternatywą dla konsumpcyjnego stylu życia i uzależnień.

Celem konkursu było:
• utrwalenie wiedzy związanej z problematyką uzależnień,
• promowanie zachowań prospołecznych i prozdrowotnych,
• promocja wolontariatu jako alternatywy wobec patologii,
• kształcenie umiejętności organizowania wolnego czasu i spędzania go w sposób aktywny,
• rozwijanie świadomości pozwalającej na dokonywanie wyborów.

Zadaniem zespołu było przygotowanie pracy przestrzennej pod nazwą „Klatka – łapaczka”. Przeznaczeniem klatki miało być „złapanie” i „zamknięcie” wszelkich uzależnień. Pracę swoją uczennice zaprezentowały z krótkim komentarzem przed Komisją Konkursową.Następnie w trakcie konkursu zespoły miały na miejscu do wykonania następujące zadania:
a/ „Daisy wolontariuszka” – projekt logo – znaku plastycznego dla pszczyńskiej wolontariuszki księżnej Daisy,
b/ „Historia pewnego wolontariatu…” – Księżna Daisy daje dobre rady, jak być dobrym wolontariuszem. Wykonanie 3 rysunków graficznych z tekstem uzasadniającym, jak być dobrym wolontariuszem.Nasze dziewczyny świetnie sobie z wszystkimi zadaniami poradziły. Gratulujemy wygranej!!!

Izabela Kościelny
Mirosława Uszok

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com