SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESPW czwartek 4 maja w naszej szkole uczciliśmy 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uczniowie z klasy VIII a przedstawili sytuację polityczno-gospodarczą i kulturową Polski w XVIII wieku. Wspomnieli o „obiadach czwartkowych”, obradach Sejmu Wielkiego oraz o znaczeniu uchwalonej Konstytucji. Piotrek wcielił się w postać Ignacego Krasickiego i pięknie przytoczył dwie bajki: „Ptaszki w klatce” i „Pan i pies”. Były także wierszyki zaprezentowane przez uczniów z klasy czwartej. Chórek zaśpiewał „Witaj majowa jutrzenko”. Po raz kolejny klasy pierwsze czynnie uczestniczyły w Akademii i zaśpiewały piosenkę „Polska rodzina”. Spotkanie zakończyło się krótkim testem wiedzy sprawdzającym uważne słuchanie. Osoby, które prawidłowo odpowiedziały  na pytanie otrzymały słodki upominek.

Podczas akademii został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach programu Laboratoria Przyszłości.
#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci

Akademię przygotowały: Sylwia Łuszcz, Agata Jakubowska, Katarzyna Dudek, Marlena Kapica, Joanna Janik-Zemczak

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com