SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESPDnia 10 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklicznej już lekcji umuzykalniającej przeprowadzonej przez Agencję Muzyczną „Kontra”.

Tym razem zostaliśmy zaproszeni do muzycznej podróży po Stanach Zjednoczonych, Turcji i Grecji, co stanowiło pretekst do poznania budowy i brzmienia mniej znanych instrumentów strunowych tj.: banjo, baglama saz, bouzouki. Uczniowie poznali również historię powstania i funkcję, jaką pełni w zespole gitara basowa. Muzycy zaprosili nas do wspólnej zabawy i muzykowania. Wszyscy chętnie śpiewali, wyklaskiwali rytmy, a uczniowie, którzy znali odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzących, mogli stworzyć swój własny zespół muzyczny, który akompaniował muzykom. Aktywny udział w lekcji sprawił, że dzieci szybko zapamiętały trudne terminy muzyczne i nazwy egzotycznie brzmiących instrumentów.

Katarzyna Dudek

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:


 

Początek wakacji za:
2 2
5 5
dni
1 1
1 1
godzin
4 4
6 6
minut
3 3
2 2
sekund

 

Certyfikaty:

 

 

 

Free website templates Joomlashine.com