SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESP21 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi.

Z tej okazji zaplanowany został "dzień bez plecaka". Miało to na celu promowanie idei upcyklingu, czyli nadawania zużytym przedmiotom nowego życia. Wyobraźnia naszych uczniów była ogromna. W ramach każdej klasy wybrane zostały najlepsze pomysły. Wyróżnieni uczniowie to: Bartłomiej Chmiel kl. I a, Zofia Kiecok kl. I b, Ksawery Skorupka kl. II, Liliana Folek kl. III, Lena Grabiec kl. IV, Mateusz Nogawica kl. V, Maciej Szczepański kl. VI, Kacper Sobieraj kl. VII, Maksymilian Pinocy kl. VIII b, Piotr Beer kl. VIII a. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni. Zdjęcia - tutaj

Ponadto dzieci z klas I-III wykonały przepiękne prace z materiałów z odzysku. Wszyscy wykazali się ogromną kreatywnością. Trudno było wybrać najlepsze prace. Zatem wszystkie klasy zostały uznane za zwycięzców. Nagrodą dla dzieci będzie samodzielne posianie na dziedzińcu szkoły małej łąki kwietnej i postawienie tam hoteliku dla owadów. Starsi uczniowie przygotowali plakaty z zasadami ekologicznego postępowania. Najładniejsze prace należą do: klasy V - I miejsce, kl. VI - II miejsce, kl. IV - III miejsce. Pozostałe plakaty także zasługują na uznanie. Gratulujemy. Zwycięzcy otrzymają nagrody. Zdjęcia - tutaj

W tym dniu uczniowie klas IV-VIII wzięli także udział w akcji sprzątania Wisły Wielkiej. Zdjęcia – tutaj

Dla uczniów młodszych klas przygotowane zostały także warsztaty z segregacji śmieci. Przygotowali je pod opieką pani Agaty Szafron uczniowie klasy VI – Martyna Pajonk, Maja Grolik, Emilia Nowok, Bartosz Nowok i Maciej Szczepański. Za pracę i zaangażowanie bardzo im dziękujemy. Zdjęcia - tutaj

Mamy nadzieję, że oprócz dobrej zabawy była to okazja do refleksji nad naszym oddziaływaniem na planetę i ewentualnej zmiany złych nawyków. Za włączenie się do akcji wszystkim bardzo dziękujemy.

Agata Szafron

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com