SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESPW poniedziałek 15 stycznia dla uczniów klas od III do VIII odbyła się „Żywa lekcja historii”. Zajęcia przeprowadziło Bractwo Kerin, a dotyczyły one rycerstwa i ich zwyczajów.

Uczniowie zapoznali się z zajęciami tego średniowiecznego stanu społecznego. Poznali wytworzony przez rycerstwo swoisty styl życia, ceremoniał związany z pasowaniem na rycerza oraz etykietę dworską. Niektórzy mogli założyć zbroję rycerską, strój giermka, czy suknię damy dworu. Odbyła się również „walka” na miecze. Prowadzący wspomnieli także o najsłynniejszym polskim rycerzu Zawiszy Czarnym. Taka nietypowa lekcja bardzo się wszystkim podobała.

Sylwia Łuszcz

Galeria zdjęć - tutaj

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com