SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESP8 maja uczniowie klas 2 wybrali się na wycieczkę szkolną do Zagrody Wsi Pszczyńskiej, aby dowiedzieć się jak wyglądało życie naszych przodków ponad 100 lat temu - bez prądu, udogodnień i nowoczesnej technologii.

Pani przewodnik z wielką pasją opowiadała o trudach życia ludzi w dawnej wsi i przybliżyła historię szczególnie cennego dla nas zabytku - masztalni z Wisły Wielkiej z 1799 roku. Uczniowie obejrzeli wnętrza chat, ich wyposażenie oraz sprzęty, których ludzie używali w przeszłości. Udało nam się także nakarmić przebywające w Skansenie owce. Oprócz zwiedzania obiektów uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach „Tajemnice ziół”*. Mieliśmy okazję zaznajomić się z wyglądem i zapachem rodzimych gatunków roślin zielnych oraz poznać ich lecznicze właściwości. Na zakończenie każdy z uczniów samodzielnie stworzył i zabrał ze sobą swoją mieszankę przypraw na bazie suszonych ziół i soli kłodawskiej.

*Warsztaty współfinansowane z WFOŚiGW

Marlena Kapica, Joanna Janik-Zemczak, Joanna Łazarek

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com