SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESPDzień Regionalny to wielka uroczystość dla naszej społeczności szkolnej poświęcona rodzimej kulturze ludowej.

W tym roku, na zaproszenie organizatorek, naszą szkołę odwiedziła Ślonsko Bajarka, czyli pani Dominika Kierpiec-Kontny wraz z mężem Rafałem Kontnym.  Dla dzieci było to nie lada zaskoczenie słyszeć z ust młodej dziewczyny gwarę śląską, która raczej kojarzyła im się z babciami. Zajęcia były bardzo ciekawe i wesołe. Przeplatane były informacjami dotyczącymi Beboka, Utopka i Heksy.  Dzieci miały okazję dobrze się bawić przy akompaniamencie dostojnej wiolonczeli oraz kontrabasu. "Żywa" lekcja gwary okraszona muzyką i wspólną zabawą bardzo przypadła do gustu wszystkim uczestnikom.

Oprócz tego klasa 6 przygotowała przedstawienie "Damfmaszyna, czyli cołkiem niepoważno wersja wiersza Juliana Tuwima" - na podstawie utworu "Lokomotywa".

Spotkanie regionalne było doskonałą okazją do tego, aby zadbać o pamięć i język naszej Małej Ojczyzny.

filmik - zobacz

Marta Skorupka-Wuzik, Izabela Kościelny

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com