SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESP24 maja 2024 r. uczniowie kl. 4 naszej szkoły wraz z opiekunami Panią Agatą Szafron i Panią Jolantą Kałamałą udali się do Podzamcza na klasową wycieczkę.

Celem wyjazdu było zwiedzanie wraz z przewodnikiem Zamku Ogrodzieniec, udział w Żywej Lekcji Historii na zamkowym dziedzińcu, ognisko z pieczeniem kiełbasek na zamkowym placu, wizyta w Parku Eksperymentów w Podzamczu oraz obiad w Karczmie Jurajskiej. Wszystkie punkty wycieczki odbyły się zgodnie z planem. Uczniowie z chęcią słuchali ciekawych opowieści Pana Przewodnika i z ochotą odkrywali kolejne zakamarki zamku. Największe wrażenie zrobiła na nich sala tortur. Żywa Lekcja Historii okazała się niezwykłą podróżą w czasy średniowiecza. Prowadzący ją Rycerz w czynny sposób włączał w nią uczniów i w bardzo zabawny sposób przybliżał im elementy dworskiego oraz rycerskiego życia tamtych wieków. Odbył się m.in. średniowieczny "ślub" oraz turniej rycerski. Jednak największą atrakcją okazało się ognisko, które zorganizowane było w pięknym otoczeniu zamkowych murów. Pianki, kiełbaski i przypiekane na ogniu bułki zniknęły w mgnieniu oka. Z dumą wysyłaliśmy zdjęcia osobom w Wiśle Wielkiej, gdyż pogoda tego dnia w Podzamczu była przepiękna, wbrew niepokojącym doniesieniom z okolic Pszczyny. Po ognisku ruszyliśmy w kierunku Parku Nauki i Rozrywki, gdzie Animatorka w empiryczny sposób wprowadzała dzieci w świat fizyki. Tutaj niestety na moment pogorszyła się pogoda i zmuszeni byliśmy przeczekać niewielką burzę pod sporym zadaszeniem przy miejscowej kawiarni. Dla większości dzieci była to spora atrakcja. Cali, zdrowi i na szczęście susi udaliśmy się na zamówiony wcześniej obiad, który okazał się bardzo smaczny. Na koniec nie zabrakło oczywiście czasu na zakup pamiątek. Po całym dniu atrakcji zadowoleni, pełni wrażeń wyruszyliśmy w kierunku Wisły Wielkiej.

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com