SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESP4 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Tego dnia na uczniów czekało wiele atrakcji.

Z racji przypadającej w tym roku 20-tej rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, naszą uroczystość rozpoczęliśmy od wysłuchania „Ody do radości”, którą zagrali dla nas na fletach uczniowie klasy 2b. Następnie każda z klas zaprezentowała wybrany przez siebie kraj: słuchaliśmy ciekawostek, oglądaliśmy plakaty tematyczne, pokaz mody i przede wszystkim oglądaliśmy tańce z różnych stron świata. Talentem wokalnym niewątpliwie mogą poszczycić się nasze przedszkolaki – wszystkie grupy zaśpiewały piosenki w języku angielskim. Pomiędzy występami odbyły się także 2 konkursy: konkurs piosenki w języku obcym oraz konkurs filmowy pt.: „Dlaczego warto podróżować?”.
W przerwie uczniowie udali się wraz z wychowawcami do swoich klas, gdzie czekały na nich lody ufundowane przez Radę Sołecką. Po powrocie wszyscy mogli spróbować potraw z różnych stron świata. Zwieńczeniem tego niecodziennego wydarzenia był koncert zespołu "Rushed". Młodzież prowadzona przez Panią Joannę Gryz z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie wystąpiła głównie z repertuarem anglojęzycznym, który na długo zapisze się w pamięci uczniów.
Dzięki obchodom Dnia Języków Obcych uczniowie poznali wiele ciekawostek na temat kultury innych krajów. Upewnili się, że znajomość języków pomaga nam wzajemnie się zrozumieć, przekroczyć granice oraz przy okazji dobrze się bawić.

Organizatorzy: Jolanta Kałamała, Marlena Kapica, Joanna Łazarek, Korneliusz Osman

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com