SZKOŁA PODSTAWOWA

W WIŚLE WIELKIEJ

w ZSP w Wiśle Wielkiej

ul. Hodowców 38
43-243 Wisła Wielka
tel.: (32) 212 04 76

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Sekretariat czynny 8.00-15.00

ePUAP
/ZSPwislawielka/SkrytkaESP12. czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w cyklicznej lekcji umuzykalniającej przeprowadzonej przez Agencję Muzyczną „Kontra”.

Tym razem jej tematem były instrumenty dęte, ze szczególnym uwzględnieniem instrumentów drewnianych t.j.: klarnet, saksofon w różnych jego odsłonach oraz instrument elektroniczny o niesamowitych możliwościach i tajemniczej nazwie EWI. Uczniowie poznali ich budowę i brzmienie, zastanawiali się od czego zależy wysokość dźwięku w tych instrumentach oraz do czego służy stroik. Dzieci chętnie zadawały pytania. Uczestnicy lekcji zostali zaproszeni do wspólnej zabawy i muzykowania. Wszyscy chętnie śpiewali, wyklaskiwali rytmy, a uczniowie, którzy znali odpowiedzi na pytania zadawane przez prowadzących, mogli stworzyć swój własny zespół muzyczny, który akompaniował muzykom. Aktywny udział w zajęciach sprawił, że dzieci szybko zapamiętały trudne terminy muzyczne.

Katarzyna Dudek

Realizujemy:


 

Free website templates Joomlashine.com